Deň detí a darček, na ktorý sa nezabúda

Myšlienka oslavy Medzinárodného dňa detí (MDD) vznikla na Svetovej konferencii pre blaho detí vo Švajčiarsku v roku 1925. Zástupcovia 54 krajín schválili deklaráciu zaoberajúcu sa chudobou, detskou prácou, vzdelaním a inými otázkami týkajúcimi sa detí na celom svete. Cieľom tohto dňa je urobiť deťom radosť a poukázať na problémy týkajúce sa detí vo svete. V každom z nás sa skrýva kus dieťaťa. Ukážte ho práve na deň detí a prežite nezabudnuteľné chvíle so svojimi najbližšími. 

deň detí

Dátum dňa detí sa nemení

Na Slovensku sa MDD oslavuje od roku 1952. 1. júna sa oslavuje vo viac ako 20 krajinách. Prečo je to práve tento deň doteraz nie je známe. Deň detí v roku 2021 bude v utorok. Vytvorte svojim deťom príjemný program aj napriek tomu, že deň detí vychádza na pracovný deň. Deti na Deň detí poteší každý darček, ale na zážitkové darčeky spomíname najdlhšie.

laser aréna tatry lets battle

zdroj: laserarenatatry.sk

LASER ARENA TATRY

Navštívte jednu z najväčších laser arén na Slovensku. Má rozlohu neuveriteľných 576 m2. Zahrajte si spoločenskú laserovú hru v tímoch od 2 do 11 hráčov alebo hrajte každý sám za seba. Vašu výbavu tvorí laserová zbraň a senzor na čelenke. Svetelný lúč zo zbrane musíte trafiť protivníkovi do čelenky (head-shot). Je to nízkofrekvenčné žiarenie. Nebojte sa. Zrak vám nepokazí. Po ukončení hry softwear vyhodnotí, koľkokrát ste vystrelili a koľkokrát zasiahli cieľ. Pripravený na boj?  

Vyberte si jednu z dvoch hier, ktoré má LASER ARENA TATRY v ponuke. Pri hre DEATHMATCH musíte zasiahnuť čo najviac protivníkov a schytať čo najmenej zásahov. Môžete ju hrať v tímoch alebo jeden na jedného. Hra trvá cca. 20 minút. 

Bude vás zaujímať: Spoločenská hra vám doma pomôže prežiť 

Pri CSKO vytvorte 2 tímy. V jednom budú policajti, v druhom teroristi. Úlohou teroristov je aktivovať bombu. Policajti ju majú zneškodniť. Body sa hráčom pripisujú po explózii alebo deaktivácii bomby. Vyhrať musíte v priebehu 20 minút. Tak čo, ku komu sa pridáte? 

Hru spestrujú UV lampy a rôzne prekážky. Štartovacia pozícia môže situáciu tiež poriadne skomplikovať. Celú atmosféru umocňuje dokonalá adrenalínová hudba

tricklandia bludisko na deň detí

zdroj: tricklandia.sk

TRICKLANDIA

Trick Art je umenie, ktoré vytvára vizuálne ilúzie. Dvojrozmerné kresby pôsobia absolútne reálne. Preneste sa do sveta optických ilúzii v Tricklandii. V zábavnom parku a galérii sa dobre zabavia deti aj dospelí. Na 500 m2 je 24 atrakcií a 15 trick-artových obrazov, rozšírená realita, antigravitačné miestnosti a najkrajšie zrkadlové bludisko v strednej Európe. Prehliadka trvá cca 1 hodinu a počas nej tu nájdete námety slovenských ľudových povestí, rozprávok, aj reálie obcí a zámkov Slovenska. Svet ilúzii a kúziel je otvorený od pondelka až do nedele. Nezabudnite si nabiť mobilný telefón. Bez krásnych fotiek z Triklandie ešte nikto nikdy neodišiel. Trick Art vás chce oklamať. Odhaľte triky, ktoré do kresieb umelci zapojili. Bude to zábava. Uvidíte! 

tajomná katakomba paniq room

zdroj: paniqroom.sk

Paniq Room (úniková hra)

Staňte sa súčasťou prvej room escape hry na Slovensku. Dokážete vyriešiť hlavolamy a dostať sa z tajomnej miestnosti v časovom limite? Preverte svoje logické myslenie a tímového ducha. Väzňom v escape room sa môže stať ktokoľvek. Bez komunikácie a spolupráce s ostatnými sa von nedostanete. 

Na absolvovanie hry máte 60 minút. Musíte sa dostať z budovy, ktorá je tesne pred  demoláciou. Čas sa míňa, adrenalín stúpa. Ktorá indícia vás vyvedie von? Uväznený tím, ktorý sa pokúsi o vyslobodenie, môže mať 2 až 5 hráčov. Vyskúšajte si únik z hry na vlastnej koži. 

Neprehliadnite: Gerda (Príbeh veľryby) 

Navštívte Paniq Room v Bratislave (Da Vinciho Tajomstvá, Hannibalov Dotyk), Nitre (Byt vraha II, Tajomná Katakomba) a Poprade (Tajomná Katakomba, Hannibalov Dotyk, Lavína). Ktorú izbu sa na deň detí rozhodnete pokoriť? Vyberte si. Zážitok, na ktorý sa nezabúda je určený všetkým vekovým kategóriám. 

tatry vnútriveľkoplošná projekcia

zdroj: tatryvnutri.sk

TATRY VNÚTRI

Najmodernejšiu zážitkovú prehliadku pod jednou strechou vo Vysokých Tatrách si môžete vychutnať za každého počasia. Prírodné krásy, divočina, neopakovateľná atmosféra a unikáty Tatier si vďaka tejto prehliadke vychutnáte originálnym spôsobom. Ktoré prírodné živly a výhľady ste naživo ešte nevideli? 

V Tatrách vnútri na vás čaká: 

 • prezentácia Tatier na veľkoplošných projekciách
 • atmosféra tatranskej prírody
 • rozhovory s hrdinami Tatier
 • virtuálna realita
 • detská lezecká stena
 • svištia nora
 • prehliadka diel tatranských filmárov
lezecká stena

zdroj: lezeckastenatatry.sk

WoodRock 

Je indorové lezecké centrum v Poprade s najvyššou lezeckou stenou v Strednej Európe (30,5 m). Vyskúšajte si lezenie a keď sa vám to zapáči, investujte do lezeckého kurzu alebo permanentky. Lezecký výstroj vám vo WoodRocku požičajú. Trúfate si zdolať 30,5 m lezeckú stenu?

Veveričí lanový park Štrbské pleso

zdroj: vevericipark.com

Veveričí lanový park 

V lanovom parku na Štrbskom Plese si môžete vybrať z dvoch druhov tratí. Na veľkej trati je na strome vo výške 5 metrov umiestnených 22 prekážok. Trať meria 280 m a prekonáte ju za cca 45 min. Mini trať má 10 prekážok a je určená deťom od 3 do 14 rokov. Navštívte adrenalínový park a na chvíľu sa zmeňte na veveričku, ktorá hravo zdolá všetky prekážky

galéria dobrá hračka

zdroj: dobrahracka.sk

Galéria Dobrá Hračka 

V galérii Dobrá Hračka na 500 m2 nájdete množstvo hier a atrakcií, naučíte sa dopravné predpisy a vyskúšate si hračky, ktoré doma nemáte. Užite si poriadnu dávku zábavy, pri ktorej musíte zapojiť aj zdravý sedliacky rozum. Zistite, čo vaše deti najviac zaujíma. Možno vás svojimi reakciami prekvapia.

 • navštívte policajnú stanicu
 • vyskúšajte si prácu hasičov
 • archeológa
 • vžite sa do úlohy lekára
 • staňte sa módnym návrhárom
 • navštívte továreň
 • odhaľte, aký typ hudobníka sa vo vašich deťoch skrýva
 • ako kozmonaut navštívte vesmír
 • premeňte sa na automechanika
 • zahrajte sa na farmára

Možností, ako stráviť tento výnimočný deň je oveľa viac. Vyberte si aktivitu, ktorá vás láka najviac.