Polmaratón Goral Run 2019 som už zabehla

Teraz už naozaj. Zabehla som polmaratón Goral Run. Prvá méta prekonaná. Viem, že 21 km zabehnúť zvládnem. Fakt. Som si myslela, že do cieľa dokráčam. Nestalo sa. Behala som od začiatku do konca. Tempo musím zlepšiť. Mám rok na to, aby som s tým niečo urobila.

Pripraviť sa, pozor, polmaratón Goral Run začína

Pred behom sme zaspievali goralskú hymnu, poriadne sa rozcvičili (poriadne je silné slovo) a presunuli sa k štartu. Goral Run začal presne o 11:00 hod. Neviem, či začal výstrelom. Nepočula som. Ľudia začali bežať, tak som sa rozbehla aj ja. Išla som s davom. Veľa ľudí predbehlo mňa, pár ľudí som predbehla ja. Vyštartovali sme spolu s bežcami na 10 km. Bolo nás dosť. Nezaplo mi hodinky. Polmaratón sa im bežať nechcelo. Asi po kilometri som ich spojazdnila. Chcela som, aby si tých 20 km užili spolu so mnou a mojimi špinavými mentolovými botaskami. Ešte som ich nevymenila.

35 bola počas goral run mojim šťastným číslom

Číslo 35 žije. Aj po polmaratóne

Neviem zrýchliť. Čo s tým? 

Tempo mi udávala dáma s menom Tatiana na tričku, v krikľavo ružových podkolienkach. Po 5 kilometroch sa bežci na kratšiu trať otočili. Aj ja by som sa už otáčala, keby som nemala potrebu niečo si dokazovať. Nadávala som si v duchu a bežala ďalej. Čo iné mi ostávalo?Tatianu som stratila z dohľadu a stal sa zo mňa osamelý bežec. V cieli mi došlo, že Tatiana polmaratón nebežala. Márne som ju hľadala.
Ktorá som, keď ma predbehne posledná? 

Bola som na tom, že som definitívne posledná. Predo mnou nikto, za mnou nikto. V nejakom 8 – 9 km, či ktorom, ma predbehla nejaká slečna so slovami: Dobré tempo. Nemohla som ťa predbehnúť. Ale predbehla. Až také dobré tempo to zas nie je. Zasmiala som sa v duchu. Stihla som sa jej opýtať, či som posledná. Nie, ešte sú za mnou asi 4 ľudia a sú dosť ďaleko. Hneď sa mi behalo lepšie. 

Ja tam, ostatní späť

Všetci, čo ma predbehli, už behali naspäť. Ticho som im závidela. Niektorí oproti bežiaci ma povzbudzovali. Dobre mi to padlo.

moje oficiálne výsledky goral run

Môj prvý polmaratón oficiálne

Cestou naspäť sa predo mnou objavili dvaja bežci. Rozhodla som sa, že ich predbehnem. Predbehovala som ich asi 9 km. Nevyšlo mi to. Do cieľa dobehli skôr.

Bežala som s vetrom o preteky, ale to asi každý. Slabá výhovorka. V kategórii F30 som obsadila pekné 6. miesto. Dobré, čo poviete? Na takom mieste sa už asi neumiestním. Viac nás v kategórii nebežalo, ale nikomu to nehovorte. Polmaratón o dĺžke 21,0975 km som zabehla za 2:05:34. Čas zmeniť môžem. Na vyšší stupienok už asi nevystúpim. Jedine, že nás bude behať ešte menej 😀

[su_note note_color=“#ddf4fb“]

Prvý krát som vybehla 23.7.2019.  (Včera som tvrdila, že behám celé 4 mesiace. Trochu som sa sekla.) Mojim cieľom bolo zvládnuť 10 km.  O polmaratóne som vtedy ani len nesnívala.  Prečítajte si Kroniku bežca začiatočníka a pochopíte prečo 🙂

[/su_note]

PS: Fotky nemám. Nemal kto fotiť. Dedo sa s androidom nekamaráti.