Medzinárodný deň detí plný krásnych kníh

Medzinárodný deň detí sa každý rok oslavuje 1. júna. Školy, firmy, dediny a mestá pripravujú rôzne spoločenské a športové akcie, rodičia sa snažia svoje deti potešiť drobným darčekom. Deň detí má svetovú verejnosť upozorniť na práva a potreby detí. Potešte svoje ratolesti na MDD dobrou knihou. Prinášame vám niekoľko knižných tipov, ktoré nezaujmú len deti, ale aj ich rodičov.

babka číta vnúčatám knihu

Macko Uško

Macko Uško knihaStačili prvé tóny úvodnej pesničky k príbehom o Mackovi Uškovi a k televíznym obrazovkám sme sa hrnuli hádam všetci. Naspieval ju nezabudnuteľný Michal Dočolomanský. Začali ste si ju spievať? Ja tiež. Na niektoré veci sa nezabúda. Dnes nájdete krátke, zaujímavo spracované a poučné príbehy o Mackovi Uškovi aj v knižnej podobe. My sme hrdinu z večerníčka s vôňou knihy nemali. Táto hodnotná zbierka príbehov pre najmenších čitateľov obsahuje pôvodné (a pôvabné) ilustrácie od držiteľa ceny Hansa Christiana Andersena, tzv. malej Nobelovej ceny. Úsmevné príbehy nesú v sebe vždy hlboký odkaz. Sú to krátke rozprávky s pointou a snažia sa deti vychovávať, vštepovať im lásku k zvieratám, prírode a úcte k svojim blízkym. Príbehy sú nostalgické, ale nadčasové a majú morálny rozmerom.

Kniha je k dispozícii aj s plyšovým medvedíkom, ktorý vyzerá presne tak ako macko, ktorého si pamätáme z rozprávky. „Rýchlo do postieľok, veď už mesiac svieti, rozlúčte sa s Mackom, dobrú noc vám deti“ vám síce nezaspieva, ale keď sa k medvedíkovi vaše dieťa pritúli, vôbec vám to nebude prekážať. Nakoniec, zaspievať mu môžete vy. Slová a melódiu si určite pamätáte.  

 

Prečítajte si: Neobyčajná ruža damascénska

 

Miška a jej malí pacientikniha Miška a jej malí pacienti

Deťom od 4 rokov sú určené príbehy sedemročnej Mišky, ktorá má v domčeku v korune košatej lipy veterinárnu kliniku. Miška rozumie zvieratkám. Presne vie, čo jej zvieracích pacientov trápi. K jej pacientom patrí vrabček so zraneným krídelkom, veverička, ktorá vypadla z obydlia na strome, zoslabnutý ježko, zranená sova, žriebätko Zefír má poranené kopýtko a Fliačika, šteniatko rozbolí uško. Príbehov z Lipovej kliniky o Miške a jej malých pacientoch je už 13. Malí milovníci zvierat, ktorí milujú zvieratá a túžia sa stať veterinármi. Ktorý príbeh sa im bude najviac páčiť, čo myslíte?

 

kniha ameliina dobrodružná cestaAmeliina dobrodružná cesta

Je cesta osemnásťročnej Amelii Griffinovej, ktorá je posadnutá Ormanskými kronikami. Písal ich mladý a pomerne záhadný autor N. E. Endsley. Vďaka kronikám stretla svoju najlepšiu priateľku Jennu. Ich autor priateľstvo nakoniec rozdelil. Jenna sa s ním stretla, Amelia nie. A oheň bol na streche. Amelia sa chce zmieriť, ale už je neskoro. Jenna tragicky zahynie. Amelia dostane tajomné, vzácne vydanie Ormanských kroník a je presvedčená, že jej ju poslal Jenna. Pátranie po odosielateľovi ju privedie do kníhkupectva v Michigane, kde sa stretne s ich autorom, príťažlivým N. E. Endsleym a možnej stope k tomu, čo sa jej Jenna snažila celý čas povedať. Ste zvedaví, ako sa Ameliina dobrodružná cesta skončí? Kniha vám to prezradí.

 

Ako ľudia športovali a športujúkniha ako ľudia športujú

Titul Ako ľudia športovali a športujú je ako stvorený pre všetkých, ktorých zaujíma kde sa pri futbale vzala bránka. Odkiaľ pochádza lopta. Prečo sa do nej pri futbale kope. Aký je americký futbal. Že ľudia hrali hokej už v starovekom Egypte. Tajomstiev, ktoré o športovaní neviete odhalíte v knihe viac. Keď knihu spolu so svojimi športovo založenými deťmi prečítate, dajte nám vedieť, ktorá informácia o športovaní vás prekvapila najviac.

 

kniha veľryba čo chcela viacVeľryba, čo chcela viac

Príbeh o veľrybe sme tu už mali. Tento je iný. Pôvabný aj poučný. Je o veľrybe, ktorá sa márne snaží nájsť šťastie v hmotných veciach, no nakoniec jej to ozajstné šťastie prinesie priateľstvo. Kniha je nádherne ilustrovaná a určite chytí za srdce aj starších čitateľov.

 

Bude vás zaujímať: Gerda: Príbeh veľryby

 

Hraničiarov učeňhraničiarov učeň kniha

Prvú časť série kníh Hraničiarov učeň austrálsky spisovateľ John Flanagan svojmu dvanásťročnému synovi. Chcel ho prilákať k čítaniu a ukázať mu, že hrdinom sa môže stať každý. Dnes je Hraničiarov učeň známy na celom svete. Nechajte sa vtiahnuť do mimoriadne pútavých príbehov o priateľstve, odvahe a čestnosti.

Prežiť Deň detí plný radosti a neopakovateľných zážitkov je snom každého dieťaťa.

Ľahnúť večer do postele s dobrou knihou a preniesť sa do sveta fantázie je na nezaplatenie