O mne

O mne je celý tento blog. Viac vám o sebe neprezradím. Vážne. V každom článku je kúsok zo mňa. Budem rada, ak sa v ňom aspoň trochu nájdete aj vy. ?
Po skončení ktorého filmu sa vám z kina nechcelo odísť? Ktorú knihu ste nepustili z ruky, kým ste neprečítali poslednú stranu? Je miesto, na ktoré sa radi vraciate? Mojou odpoveďou na tieto otázky sú články, ktoré na blogu nájdete. Inšpirujte sa.
Spoznávam. Krásy slovenskej prírody, náročnosť receptov pre lenivé gazdinky, samú seba.
Rada pečiem. Sama som z toho prekvapená, ale je to tak. Recepty sama nevymýšľam. Na to nemám. Recepty v znení za hrsť alebo štipku nemajú šancu. Všetko vážim. Neviem inak. Moje výtvory nie sú ako z časopisu. Neviem ich tak odfotiť. ? Mascarpone-banánovo-nutellová torta nám dala zabrať, ale výsledok stál za to.
Z domu mám krásny výhľad na Tatry, ale nenavštevujem ich často. Moje turistické skúsenosti sú chabé. Chýba mi orientačný zmysel. Rada sa strácam. Dobrá spoločnosť sa na turistické potulky našťastie vždy nájde. Malé Karpaty či Kráľovu hoľu by som sama nenavštívila. Na ktorý kopec sa vydáme najbližšie? Sama som zvedavá.
Vysoké Tatry. Najkrajší pohľad.
Knihy sú mojou srdcovkou. Deväť rokov som strávila v kníhkupectve a nestíhala som čítať. Teraz doháňam. Mám rozčítaných niekoľko kníh naraz. Jedna sa číta ľahšie, s druhou sa trápim. Rada sa s vami o ne podelím. Mám tri knihy, ktoré nosím stále so sebou. Alchymista (Pablo Coelho), Čajka (Richard Bach) a Malý princ (Antoine de Saint-Exupéry). Nedávno som zbierku rozšírila o knihu Gerda: Príbeh veľryby (Adrián Macho). Detské knihy majú svoje čaro.
Máte dobrý knižný tip? Dajte vedieť.

Práve čítam

obálka knihy aké drahé je zadarmo

Aké drahé je zadarmo (Dan Ariely) 

Zvykli sme si na predraženú kávu aj na predstavu o človeku ako racionálnej bytosti. Máme pocit, že drahší liek je účinnejší, šetríme na drobnostiach a rozhadzujeme pri dôležitých nákupoch. Po prečítaní Arielyho knihy to však už nemusí platiť. Výrazne zvyšuje imunitu voči marketingovým trikom aj rôznym formám sebaklamu.
– Čo je behaviorálna ekonómia a ako súvisí s obedmi zadarmo
– Prečo niektoré veci robíme radi len pokiaľ nám za to neplatia
– Prečo sa nevieme prinútiť k práci, aj keď veľmi chceme
– Prečo nás bezplatné veci často vyjdú pridraho
– Prečo je všetko relatívne – hoci by nemalo
– Prečo človek dostane to, čo očakáva
– Prečo svoj majetok preceňujeme
Ako dokazuje Dan Ariely, veľmi často konáme iracionálne, na čo majú vplyv naše emócie aj spoločenské normy. Spojenie ekonómie so psychológiou je príležitosťou preskúmať našu motiváciu a spotrebiteľské správanie, ale aj ekonomickú a vzdelávaciu politiku. Arielyho inteligentný, provokatívny, ale aj zábavný štýl je zárukou fascinujúceho a objavného čítania.

obálka knihy moc nášho podvedomia

Moc nášho podvedomia (Joseph Murphy)

Táto kniha sa stala celosvetovým bestsellerom, poukazuje na nesmierne možnosti ľudského podvedomia, ktoré zostávajú pre väčšinu ľudí skryté. Vedecké poznanie zázračnej moci podvedomia môže však zmeniť osud každého človeka na nepoznanie. Autor, Dr. Joseph Murphy, významný predstaviteľ pozitívneho myslenia, čerpá zo svojich životných skúseností a povzbudzujúcich úspechov a predkladá vedecky podložené metódy, ktoré otvárajú človeku nové duševné obzory, nové životné šance, ale aj cestu k duševnej vyrovnanosti a
materiálnej spokojnosti.