TOMÁŠ KLUS 2019 TOUR SPOLU

Ďalší sen splnený. Nedeľný večer. Tomáš Klus. Koncert. Jakubko a ja. Mám nového parťáka. Koncert s pridanou hodnotou. Neviem kto mal väčší zážitok. Asi ja. Tomáš Klus patrí medzi mojich speváckych favoritov.

Tomáš Klus a jeho pódium
Som netušila, že môj telefón HUAWEI toto dokáže. Kubko vedel 😉

Prvý koncert, na ktorý som išla autom. Nie, nie je to vekom. Bola som si pre Jakubka, aj som ho pekne odviezla domov. Dobrá krstná som. 😉 Do Arény Poprad sme dorazili pred trištvrte na sedem. Meškali sme. Ďuri Hnilica ako predkapela začal o pol siedmej. Každý semafor mi ukazoval červenú. A to ako fakt. Cesta sa mi neplánovane predĺžila. Ešteže mi ani raz nenapadlo brať to ako zlé znamenie. Žiadny semafor by ma aj tak nezastavil. 😀

Kubko nebude sedieť v kúte!

Mali sme lístky na sedenie. Mladý pán nás ponavigoval, ktorou stranou sa máme vybrať a kde sa usadiť. Sedenie nás nepresvedčilo. Kubko zaveli poď! Išla som. Tušila som, čo ma čaká. Kubko predsa nebude sedieť v kúte. Predral nás až k pódiu. Odteraz chodím na koncerty len s ním. 😀 3 – 4 pesničky od Hnilicu sme stihli. Je to blázon s dobrým hlasom a príjemnými pesničkami.

Nástup Tomáša Klusa vo veľkom štýle

tomáš klus dáva jakubkovi packu
Takto vyzerá Tomáš Klus, keď dáva Jakubkovi packu 🙂

Keď skončil, vymenili a naladili nástroje a na pódiu sa objavil Jíři Kučerovský. Na to, že hrá s Klusom som úplne zabudla. Príjemný pohľad veru. Kubo začal fantazírovať a oznámil mi, že Klusa spustia z hora na lankách. Nespustili. Prešiel cez publikum. Musela som Kubka z jeho fantazírovania vytrhnúť, aby si ho všimol. Dal si s Klusom packu! Ja som skoro slzičku vyronila. Lebo veď aký veľký chlapec je už ten náš Kubo. Aj na koncert s ním môžem ísť. To je čo?!

Bude vás zaujímať: Niečo k filmu Bohemian Rhapsody

Nové pesničky z nového CD

Klusove pesničky z nového CD SPOLU nepoznám. Prepásla som ich. Posledné CD, ktoré sa stalo súčasťou mojej domácej discografie je Anat život není. Pri Klusovej energii to vôbec neprekáža. Nehral len novinky, aj keď boli v prevahe. Zaujímavé je počúvať aj tie jeho práve vyprodukované texty. Netvrdím, že vždy majú hlavu a pätu, ale vždy sa na nich človek zasmeje. Hudobníci, ktorí s ním zdieľajú pódium to nemajú ľahké. Sledovať a správne odhadnúť, kedy si čo zmyslí musí byť náročné najmä vtedy, keď ani samotný Klus nemá tušenie, čo vlastne príde.

Tri hodiny nevyčerpateľnej energie

Celé vystúpenie Tomáša Klusa a jeho kapely trvalo cca 3 hodiny. Odišli sme skôr. Jakubko bol unavený, ale aj tak to dal na pána. Skoro všetky fotky, ktoré nájdete v galérii urobil on. Možno z neho bude raz fotograf. 🙂

Klus rád komunikuje s ľuďmi a rád sa medzi nimi pohybuje. Počas koncertu sa niekoľko krát vydal do publika na skusy a ako sám rád zhodnotil, nikto ho do prdele neposlal. 🙂 Koncertu sa zúčastnilo aj veľa pánov. Dosť ma prekvapilo, že všetky pesničky vedeli naspamäť. Minimálne tí, ktorých som stihla zaregistrovať. Jasné, že každý môj pohľad patril Jakubkovi 🙂

Nebola som na Klusovom prvom koncerte. Mám ich za sebou už viac, ale každý stojí za to! Stretne sa na ňom rôznorodé publikum všetkých vekových kategórií. Klus má každému čo povedať. Energia, ktorá z celej skupiny vychádza je na nezaplatenie. Vydržať hrať tri hodiny v plnom nasadení podľa mňa nezvládne každý.

Víla u mňa v ponuke nového CD SPOLU zatiaľ vedie 🙂
zdroj: youtube/Tomáš Klus

Od nedele počúvam ich pesničky dookola. Spomínam na staršie a prichádzam na to, čo chcú svetu vlastne povedať
tými novými. Páči sa mi, že nemajú všetky pesničky na jedno kopyto. Je to taká príjemná všehochuť so zmysluplnými slovami. Asi ich začnem opäť sledovať. TOMÁŠ KLUS 2019 TOUR SPOLU na Slovensku už skončilo. Tento rok ho už na Slovensku asi nestihne. Keď budete mať príležitosť, určite na koncert Tomáš Klusa choďte. Aj keď len raz. Určite bude na čo spomínať.

Koncerty v ponuke blogu nie sú. Zatiaľ. Dobré knihy a filmy sú tiež možnosťou, ako stráviť príjemný večer. Inšpirujte sa 🙂