Zdravie, hojnosť a zákon príťažlivosti (recenzia)

Motivačným knihám som sa vyhýbala. Keď nastalo boom okolo knihy Tajomstvo – Secret, kniha išla na dračku. Povedala som si, že aj ja to s ňou skúsim. Otvorila som ju raz, druhý krát, tretí krát. Vždy som ju zatvorila. Nič mi to nehovorilo. Jedinou výhodou bolo, že zákazníci v kníhkupectve mali záujem práve o tú knihu, ktorú som práve čítala. Nakoniec som motivačnej knihe dala šancu. Zlákal ma zákon príťažlivosti. Ako to dopadlo?

koláč, kniha zdravie hojnosť a zákon príťažlivosti, šálka s kávou
Dobrá kniha, chutný koláč a voňavá káva. Ideálna kombinácia 🙂 (
Photo by: Maca )

Zákon príťažlivosti. Kúpiť, či nekúpiť?

Pred nedávnom som natrafila na zoznam 10 kníh, ktoré sa oplatí prečítať. Bola tam zaradená aj kniha Zdravie, hojnosť a zákon príťažlivosti od Esther a Jerry Hicks. Zlákal ma jej zelený obal a skutočnosť, že má papierovú väzbu. Kniha do vlaku ako stvorená. Rozhodla som sa nehľadieť na žáner a prečítať všetky knihy, ktoré mi padnú do ruky. Aj motivačné.

Čo o zákone príťažlivosti hovoria recenzie?

Predtým, ako som do nej zainvestovala, pozrela som si recenzie čitateľov, ktorí s ňou majú osobné skúsenosti. Recenzie prudko pozitívne. Každý chce žiť v súlade a viesť šťastný život v blahobyte. Ja tiež. Skúsiť treba všetko.

knižnica plná kníh smerujúca až do oblakov a zákon príťažlivosti
Zákon príťažlivosti. Niečo medzi nebom a zemou <3 (zdroj: pixabay)

Zákon príťažlivosti nie je o čítaní

Knihu som otvorila s nedôverou. Patrím medzi skeptikov, ktorí tvrdia, že len čítanie kníh vám život nezmení. Táto kniha ma presvedčila o tom, že je to pravda. Prečítať knihu nestačí. Treba sa prebrať k životu a zmeniť, čo je v našich silách. V knihe som objavila pasáže, ktoré mi hovorili z duše. Pár krát som si povedala, že teóriu ovládam, ale ustriehnuť myšlienky a vypúšťať počas dňa len pozitívne vibrácie nie je také jednoduché, ako sa zdá.

Zákon príťažlivosti a ja

Viete prečo som sa týmto knihám tak usilovne vyhýbala? Bála som sa byť sama so sebou. Vždy som radšej riešila niečo iné a večer som len s pokojom Angličana skonštatovala, že som na seba vlastne nemala čas. Dnes viem, že to bola chyba. Áno, pošepkala mi to táto malá zelená kniha. Nedala mi návod, ako žiť šťastne, spokojne a v hojnosti, ale vybrala som si z nej presne to, čo som potrebovala. Pomohla mi zmeniť postoj k sebe a ujasniť si, čo od života vlastne chcem.

Zajtra to nebude

Nepodarilo sa mi nájsť prácu svojich snov, nevydala som sa, ani som nevyhrala v lotérii. Trénujem. Pozitívne myslenie nepreberiete zo dňa na deň. Nedá sa to, najmä keď človek roky niečo zanedbáva presne tak, ako ja. Ani štrikovanie a háčkovanie mi na začiatku nešlo. Pečenie som intenzívne zavrhovala a dnes ma to baví. Nevzdala som sa. Cesta k mieram 90 – 60 – 90 tiež nebola jednoduchá, ale dnes to pri pohľade do zrkadla stojí za to. Vtipkujem. K modelkovským mieram som to nedotiahla. 😀

Mohlo by vás zaujímať: Gerda: Príbeh veľryby (recenzia)

Pred sebou neutečieš

Najhoršie je, keď človek bojuje sám so sebou a ani poriadne nevie prečo. Nedá sa ujsť, pred sebou neutečieš. Musela som si ju pustiť. Ivan sa dobre počúva. Na to, aby ste si neliezli na nervy 24 hodín denne, sa musíte naučiť rešpektovať samého seba. Dať si šancu. To je asi to najnáročnejšie.

V knihe sa často opakuje veta: Najdôležitejšie je, cítiť sa dobre. Poviem si ju vždy, keď ma niečo vytočí. V poslednom čase je to často. Z hlboka sa nadýchnem, napočítam do 10 a idem ďalej. Dobre sa musím cítiť ja. Nie všetci dookola. Treba byť tak trochu egoista. Ľudia nech si myslia čo chcú. Je to ich problém. Aj tak všetci myslia len na seba. Mojou jedinou starosťou je, cítiť sa dobre. A to ako fakt.

Počúvate svoju intuíciu? Mali by ste

Ďalšou vecou, ktorú som si vďaka tejto knihe začala všímať je môj vnútorný kompas, jedným slovom intuícia. Aj tú som roky zabíjala. Keby som ju počúvala, dnes som mohla byť inde. Keby. Nikdy nie je neskoro začať. Občas s ňou vediem vnútorný boj, ale snažím sa ju počúvať. Viete prečo? Pretože najdôležitejšie je, cítiť sa dobre. Najlepšie na tom je, že vždy, keď si to poviem, sa usmejem. A ono sa to možno nezdá, ale deň je hneď krajší. Skúste to!

zákon príťažlivosti a radar na chytanie správnych frekvencií
Na správnej frekvencii záleží (zdroj: pixabay)

Nalaďte sa správne

V knihe sa často rozpráva o anjeloch, o Bohu. Prekvapilo ma to. Čakala som univerzum, či nejaký iný zdroj. Autori sa často odvolávajú na texty z biblie. Niektoré mi dokonca pomohli pochopiť. Pozitívne myslenie nejde proti Bohu. Povedala by som, že sú naladení na rovnakú vlnovú dĺžku a našim cieľom by malo byť napojiť sa na rovnakú frekvenciu.

Mohlo by vás zaujímať: Prokrastinácia. Trápi aj vás?

Tak trochu iná recenzia

Rozmýšľam, či to nie je príliš osobná výpoveď. Písať recenzie na motivačnú literatúru je náročné. Nemusíte s tým, čo som tu napísala súhlasiť. Stačí, keď si knihu prečítate a pomôže vám naštartovať sa aspoň tak, ako pomohla mne. Vyberte si z nej to svoje. O pol roka sa k nej vráťte. Stavím sa, že vám ukáže niečo úplne iné.

Aj táto recenzia bude o pol roka iná. Doplním, čo mi kniha prezradila tenkrát po druhé. Každé čítanie vám poodhalí iné tajomstvo. Som zvedavá, čo poodhalí mne. Prezraďte v komentároch tie svoje. Možno nimi niekoho inšpirujete.

PS: Chcete si knihu prečítať? Požičiam. Ale po prečítaní vrátiť. Na knihy som citlivá 😉

Počet strán: 264
Väzba: mäkká
EAN: 9788081001741
Jazyk: slovenský
Dátum vydania: 1. januára 2010
Vydavateľstvo: Eugenika
Hmotnosť: 0,2 kg

Anotácia: Naším prirodzeným stavom je blahobyt a dokonalé zdravie. Tomuto životodarnému prúdu energie však môžeme klásť odpor myšlienkami, ktoré sú v rozpore s našou vnútornou bytosťou. Naučme sa preto cielene usmerňovať svoje myslenie a to, ako sa cítime.

Úžasná, praktická múdrosť tejto knihy vás to naučí a vysvetlí vám, že: Množstvo peňazí, ktoré máte, zodpovedá vášmu presvedčeniu. Neexistuje fyzický stav, ktorý by sa nedal zlepšiť. Ideálna hmotnosť nie je záležitosť jedla, ale myslenia. Vaším skutočným „životným poslaním“ je radosť a rast!

Motivačná literatúra je fajn, ale teraz si chcete pri knihe oddýchnuť? Dámy, s knihou Stále som to ja sa vám to určite podarí. Musím prečítať nejakú detektívku, nech je pánov na čo odkázať. 🙂