Zázrak v kaviarni Higher Grounds

Páčil sa mi názov knihy. Láska na prvý pohľad. Občas sa to stáva. Anotáciu som nečítala. Dala som na vnútorný pocit. Knihu by som si inak nekúpila. Nikdy. A bola by to škoda. Netvrdím, že to je najlepšia kniha, akú som kedy čítala, ale patrí medzi tie, ktoré zavriete s dobrým pocitom. A to je pri knihách hádam to najdôležitejšie.

anjel s krídlami, pohľad zo zadu

Anjel. Viete, kto je váš anjel strážny? 🙂

Hlavnou hrdinkou je Chelsea Chambersová. Žena, matka, ktorá žila usporiadaný život. Kým sa nestalo niečo, čo ho prevrátilo úplne na ruby. Chelsea sa musela presťahovať a zvykať si na nové a nečakané okolnosti. Presťahuje sa s deťmi do svojho rodného mestečka, opäť spojazdní kaviareň svojej matky. Na pomoc jej príde jej strážny anjel. Zmení sa na človeka s menom Manny a pomáha, ako môže. A to nie len v kaviarni. Pomáha jej vysporiadať sa aj s problémami v súkromnom živote.

Boží blog. Ste na tej správnej vlne?

Zdediť kaviareň po matke nemusí byť vždy to najlepšie, čo vás v živote stretne. Najmä, keď ide o dedičstvo s dlhmi, o ktorých nikto nevedel. Našťastie má po svojom boku anjela, ktorý to zariadi. Do kaviarne umiestni boží blog. Položte bohu otázku a on vám odpovie na všetko, čo chcete vedieť. Ľudia sú zvedaví, čo im Boh odpovie a do kaviarne Higher Grounds chodia, aby sa dozvedeli odpovede na svoje otázky. Odkedy je v kaviarni boží blog, ľudia sa do nej doslova hrnú a Chelsea zvláda splácať zdedené dlhy. V pracovnej sfére sa jej to ako tak vylepšilo, v súkromnej sa žiadna zmena neudiala.

Jedna z mojich naj: Gerda: Príbeh veľryby

Okrem strážneho anjela jej pomáhal sused Bo, sestra s manželom, kňazom. Áno, je to kniha ladená nábožensky, ale nie tak fanaticky. Chelsea sa hľadá a učí sa žiť po novom. Boha aj napriek pomoci božieho blogu odmieta. Bojuje sama so sebou, miestami s celým svetom. Presne tak, ako každý z nás.

Aby toho nebolo málo, router, ktorý chytal boží signál, niekto ukradol. Ľudia kaviareň navštevovali v menšom počte. Chelsin syn sa rozhodol ostať pri otcovi. Viac polien jej život pod nohy hodiť asi ani nemohol. Mohol. Kaviareň, ktorá sa stala jej útočiskom zhorela. Úplne. Ostalo pár vecí, ktoré jej chceli niečo povedať. Náhoda? Nie. Boží plán.

Aby sa veci neopakovali: Utiekol som z Osvienčimu

Ako to dopadlo s rozpadávajúcim sa manželstvom? Zistila Chelsea, kto jej v kaviarni tak intenzívne pomáha? Neprezradím. Prečítajte si celý príbeh. Je to príjemné čítanie, pri ktorom (možno) nájdete aj samých seba. Niekedy knihám treba dať šancu. Táto si ju rozhodne zaslúži.

Rozmýšľate, akú otázku by ste božiemu blogu položili vy? Poriadne si to rozmyslite. Otázku môžete položiť len jednu!

Zapáčil sa vám Max Lucado a jeho knihy? Prečítajte si ich viac 🙂 

1; Láska hodná dávania, 2; Nádej, 3; Zvládneš to

zdroj: pantarhei.sk

Autor: Max Lucado

Počet strán: 200

Väzbamäkká

EAN: 9788089487707

Jazyk: slovenský

ISBN: 978-80-89487-70-7

Dátum vydania: 24. mája 2016

Vydavateľstvo:  Kumran

Hmotnosť: 0,25 kg

zdroj: pantarhei.sk

Anotácia: Chelsea Chambersová sa musí o seba postarať sama. Po jej verejnom rozchode s manželom, bývalou hviezdou NFL, urobí Chelsea odvážny krok zo svetla slávy za pult Higher Grounds, starodávnej kaviarne, ktorá si rozhodne žiada rekonštrukciu a modernizáciu. No keď sa jej ani pri jej odvahe, odbornom plánovaní a famóznych zákuskoch nedarí splácať účty, ako čerstvo osamelá matka zúfalo potrebuje pomoc. Či skôr zázrak. Pred Chelsinými dverami sa objaví zaujímavý neznámy muž a nasleduje ešte zaujímavejší sled udalostí. Čoskoro sa do kaviarne Higher Grounds začínajú hrnúť zákazníci a dôvodom nie sú len zákusky a kapučíno. Kaviareň sa stáva miestom, kam prichádzajú hľadať odpovede na najdôležitejšie otázky svojho života. Keď sa však neočakávane opäť všetko skomplikuje, Chelsea začína uvažovať, či sa celý vesmír sprisahal proti jej osamostatneniu. Vzápätí jej však šokujúce zistenie otvorí oči a začína vnímať nevidený svet okolo seba. Pozbiera odvahu, aby Bohu položila vlastnú otázku. Nebo odpovedá tým najneočakávanejším spôsobom.

Uprednostňujete iný žáner? Kategória knihy ich v sebe skrýva oveľa viac 🙂

Zázraky sa dejú 🙂

1; Láska hodná dávania, 2; Nádej, 3; Zvládneš to